Kasa fiskalna u kosmetyczki 2019

Planujesz otworzyć salon fryzjerski, gabinet kosmetyczny lub świadczyć usługi z zakresu mobilnej kosmetyki? Zadbaj o zakup kasy fiskalnej oraz jej fiskalizację jeszcze przed wykonaniem pierwszej usługi.

Kasa fiskalna w salonie kosmetycznym to obowiązek

Jeszcze kilka lat temu osoby otwierające mały salon kosmetyczny lub fryzjerski mogły skorzystać ze zwolnienia z konieczności zakupu kasy rejestrującej, o ile ich roczne obroty nie przekraczały 20 tysięcy zł. Korzystne przepisy obowiązywały do końca 2014 roku. Obecnie każdy salon kosmetyczny, fryzjerski, a nawet mobilna kosmetyczka prowadząca działalność gospodarczą muszą rejestrować sprzedaż na rzecz klientów indywidualnych za pomocą kasy fiskalnej.

Kiedy kupić kasę fiskalną dla gabinetu?

Zakupu kasy i jej zgłoszenia do urzędu skarbowego należy dokonać jeszcze przed rozpoczęciem świadczenia usług – najlepiej zatem dopełnić tego obowiązku w krótkim czasie po zarejestrowaniu firmy. Wybierając odpowiednią kasę fiskalną warto kierować się potrzebami salonu – w przypadku mobilnej działalności kosmetycznej lub fryzjerskiej najlepiej sprawdzi się przenośna kasa, która może działać bezprzewodowo. Najprostsza kasa jednej z popularnych marek to wydatek ok. 1500 zł brutto.

Ulga na zakup kasy fiskalnej

Co istotne, nadal obowiązuje ulga na zakup kasy fiskalnej dla nowych przedsiębiorców. Ulga ta pozwala na zwrot do 90% kwoty netto za zakup kasy (jednak nie więcej, niż 700 zł). Pewną niedogodnością jest to, że uzyskaną w ten sposób ulgę podatnik będzie musiał oddać, jeśli przestanie używać kasy w ciągu 36 miesięcy od rozpoczęcia ewidencjonowania nią sprzedaży. Oznacza to, że jeśli kosmetyczka otworzy swój salon, kupi kasę fiskalną i skorzysta z ulgi, a następnie po np. 2 latach zamknie firmę, będzie zobowiązana do zwrotu odliczonej w ten sposób kwoty.

Możesz zostawić odpowiedź lub trackback ze swojej strony.

Zostaw komentarz

Udowodnij, że nie jesteś botem: *

Powered by WordPress | Designed by: free css template | Thanks to hostgator coupon codes and shared hosting